Jiří Drahoš přijal pozvání iHranic, v příštím týdnu navštíví naše město

Jiří Drahoš přijal pozvání iHranic, v příštím týdnu navštíví naše město image not found

Dne 15. října dorazí do Hranic zajímavá návštěva. Pozvání iHranic přijal senátor, prof. Jiří Drahoš.

Pan profesor přijede do Hranic vlakem, a po příjezdu absolvuje diskusi se studenty hranického gymnázia. Poté se naobědvá v restauraci Archa, kde bude mít také možnost potkat se s místními. Následně se vydá se na prohlídku společnosti ZHT Group s.r.o., která vyrábí například nádstavby pro hasičské automobily. Odtud pojede na Městský úřad, aby se setkal se starostou a místostarosty města. Pak už jej čeká jen prohlídka historické Kunzovy vily a odtud se vydá zpět na nádraží, aby odjel domů.

Pan prof. Jiří Drahoš v roce 2018 neúspěšně kandidoval na prezidenta. V druhém kole jej o necelá 3% porazil Miloš Zeman (bylo to 51.36 % x 48.63 %). Poté však Jiří Drahoš založil spolek Společně pro Česko, jehož cílem je především spojovat lidi a otevírat diskuzi nad zásadními celospolečenskými tématy.

A protože slíbil, že z politiky neodejde, na podzim 2018 se rozhodl pro senátní kandidaturu ve volebním obvodu Praha 4, kde prožil velkou část svého života. Volby vyhrál, už v prvním kole ziskem 52,65 %. V Senátu se stal předsedou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

(foto: jiridrahos.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář