Střední lesnická škola v Cenách Olomouckého kraje - hlasujte i vy!

Střední lesnická škola v Cenách Olomouckého kraje - hlasujte i vy! image not found

Včera jsme vás informovali o Cenách za významný počin. V kategorii  EKOLOGIE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ je nominovaná i Střední lesnická škola v Hranicích.

V roce 1852 na zámku v Úsově byla založena Spolková lesnická škola v historických zemích. Kníže Lichtenstein škole nabídl pro studijní účely úsovské polesí. V r. 1867 byla škola přeložena do hradu Sovince, kde byli žáci i ubytovaní. Protože ale hrad nevyhovoval potřebám školy, bylo rozhodnuto o jejím přestěhování do Hranic na Moravě. Město nabídlo ubytování žákům i učitelům i 3 ha pozemků k založení školního arboreta. V říjnu 1896 se v nové školní budově začalo vyučovat a to ve dvou formách studia - na Vyšším lesnickém ústavu a na Nižší lesnické škole.

Od té doby prošla škola mnoha proměnami, kdy se střídala období s lepšími nebo horšími podmínkami pro práci školy. V roce 1993 byla dána do provozu přístavba školy, která umožňuje studium třem třídám žáků v ročníku. Škola má dostatek učeben, kabinetů a laboratoří, velkou knihovnu a dobré vybavení vyučovací a výpočetní technikou.

Pro Střední lesnickou školu hlasujte na www.cenykraje.cz!!!

(zdroj: Cena Olomouckého kraje)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář