Hraničtí judisté na European tour v Praze

Hraničtí judisté na European tour v Praze image not found

O víkendu se konal Evropský pohár juniorů v Praze, kde byli nominováni hned 3 hraničtí judisté. Konkurence byla veliká, avšak judisté se zahanbit nenechali.

V sobotu 22. července startovali ve váze do 60 kilogramů hned dva hraničtí borci. Mladému, avšak velice zkušenému Davidu Šatánkovi, který se na juniorské úrovni objevil poprvé po přestupu z dorostenců, se moc nedařilo. Los mu smolně přihrál předkolo, přes které David neprošel a do dalších bojů již nezasáhl. Naštěstí má před sebou ještě 2 roky v juniorech, ve kterých se mu jistě bude dařit lépe. Druhým zástupcem ve váhové kategorii do 60 kilogramů byl Tomáš Beran. Ten hladce přešel v prvním kole přes německého reprezentanta. Poté se utkal s nasazeným Moldavcem, se kterým dlouhou dobu držel krok. Tomáš se bohužel v druhé polovině zápasu nešťastně poranil při technice ura nage, skončil v držení a moldavskému judistovi podlehl. I přes velké bolesti nastoupil do repasáží, kde prohrál a bral tak konečné 9. místo.

Neděle přinesla větší úspěch

Neděle byla pro hranické judo úspěšnější. Ve váhové kategorii do 81 kilogramů startoval Šimon Skurka. Šimon porazil v prvním kole závodníka z Rakouska, poté narazil v osmifinále na pozdějšího vítěze váhy z Maďarska. I přes lehkou převahu, se Skurkovi nepodařilo Maďara hodit na bodovanou techniku a po vlastní chybě putoval do oprav. Zde narazil na dalšího nasazeného maďarského judistu, který má spoustu úspěchů a zkušeností z evropských pohárů z minulých let. Šimon se ho však nezalekl a technikou sumi gaeši mu nedal nejmenší šanci. Ve finále oprav se utkal s judistou z Polska. Po vyrovnaném a zároveň smolném zápase bral Skurka výborné 7. místo, které mu zajistilo účast na prestižním turnaji v Berlíně, který se koná již tento víkend.
Borce teď čeká kemp v Nymburce, kde jistě získají cenné zkušenosti, které zúročí na dalších turnajích.

(Judo Železo Hranice)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář