Májové zápisy do MŠ

Májové zápisy do MŠ image not found

V květnu proběhnou zápisy do hranických mateřských školek. Připravujete nějak své děti na tuto velkou životní změnu?

Loňská novela školského zákona posunula termín příjímání dětí do mateřských škol na květen. Rodiče tak dostali více času na přípravu svých ratolestí. Mohou vypilovat základní hygienické návyky, oblékání, obouvání a svlékání, samostatné stolování, uklízení hraček, ale také řeč.

Některé školky poskytují přímo seznam, co by dítě mělo při nástupu umět. Pokud něco ještě nezvládá, ve školce to dožene, není nutné vše násilím dohánět na poslední chvíli. S nedostatky v podobě záludných zipů, knoflíků a tkaniček určitě paní učitelky (tety) rády pomůžou. Dítěti však můžete usnadnit přechod z domácího do školkovského prostředí tím, že jej budete nenásilně podporovat v samostatnosti.

Mateřské školy získaly také nově školské obvody, dle kterých jsou přijímané děti rozděleny do šesti školek. Těmi jsou v Hranicích MŠ Struhlovsko, MŠ Šromotovo, MŠ Míček, MŠ Pohádka, MŠ Sluníčko a MŠ Drahotuše. Podrobnosti o tom, do kterých obvodů spadají konkrétní ulice, naleznete na konci článku.

Termín zápisu na školní rok 2017/2018 je pro všechny uvedené školky zřizované městem Hranice stejný. Uskuteční se ve čtvrtek 4. května 2017 od 8 do 16 hodin a v pátek 5. května 2017 od 8 do 12 hodin.

K zápisu je potřeba přinést rodný list dítěte, občanský průkaz žadatele a vyplněnou Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání, kterou si můžete vyzvednout v jednotlivých školkách či stáhnout z jejich webových stránek. Do 30 dnů by měl ředitel dané MŠ rozhodnout o přijetí či nepřijetí.

Pokud máte doma pětileté dítě, nezapomeňte k zápisu přijít. Ten je pro vás totiž povinný. A jestli hlásíte čtyřleťáka, město je mu povinno zajistit místo. Tuto povinnost bude mít od roku 2018 i pro tříleté děti.

 

Městské vs. vesnické školky

Uvedené termíny platí pro školky zřizované městem Hranice, ale v současné době jsou čím dál tím více populárnější mateřské školy v okolních vesnicích. Čím to je, že narůstá počet rodičů, kteří volí dojíždění na vesnici? Je to tím, že školky nevnímají jen jako odkládací zařízení a začínají klást větší důraz na kvalitu stráveného času v MŠ? Zda chodí děti pravidelně na procházky? Podnikají různá venkovní dobrodružství? Jestli čas uvnitř školky tráví před televizí či interaktivní tabulí, nebo se opravdu aktivně učí nové básničky, písničky, lepit, stříhat, psát, pomáhat ostatním? Ani skladba jídelníčku neunikne pozornosti.

Jak to vidíte vy? Myslíte si, že venkovské školky jsou zajímavější než ty městské? Mohou si směle konkurovat? Nebo právě naopak školky ve městech mají lepší vybavení a tím jsou na vyšší úrovni? Podle čeho jste se rozhodovali vy? Napište nám, podělíme se o váš názor!

A dětem, které zápis letos čeká, přejeme odvahu a hodné, trpělivé paní učitelky.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář