Pomozte i vy naší planetě aneb ekologičtější cesta do práce

Pomozte i vy naší planetě aneb ekologičtější cesta do práce image not found

I Hranice se zapojí do projektu SMART COMMUING. Tento projekt je zaměřen hlavně na udržitelnou mobilitu.

A co to vlastně udržitelná mobilita je? Jednoduše řečeno, je to vztah dopravy a životního prostředí ve městech. Hranice si vezmou příklad z jiných měst, ve kterých toto funguje. V jiných evropských městech má právě toto významný podíl na snížení emisí při každodenním dojíždění do práce a z práce. Celý projekt představil pan Takeru Shibayama z Vídně a ve své prezentaci se zabýval konkrétními případy, které by byly pro Hranice použitelné. Řešil takévýhody spolupráce ve funkčních městských oblastech

Projekt SMART COMMUTING, který realizuje Hranická rozvojová agentura ve spolupráci s městem Hranice, podporuje koordinaci mezi podniky veřejné dopravy, představiteli měst a dalšími zúčastněnými stranami při rozvoji holistického přístupu k plánování energeticky účinnější dopravy v městských aglomeracích.

Pro  Hranice se nabízí několik hlavních podnětů, které by mohly v budoucnu přispět ke zlepšení dopravy ve městě. Jde například o podporu cyklodopravy pomocí  pobídkových aplikací pro jízdu na kole nebo sdílením jízdních kol. Další možností je také sdílení automobilů nebo podpora elektroautomobilů, budováním nabíjecích stanic. Pro lepší informovanost lze zřídit infoportál pro mobilitu a portál pro spolujízdu zaměstnanců.

Projekt je naplánován na 3 roky a bude končit r. 2020. Pojďme do toho společně a pomožme naší planetě!

(zdroj: mesto.hranice.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář