Vlaky již Prosenicemi jezdí bez omezení.

V železniční stanici v Prosenicích byl ve středu po jedenácté hodině dopoledne plně obnoven provoz na trati, kde došlo před dvěma týdny ke srážce dvou nákladních vlaků. Celková škoda se vyšplhala na 21 milionů korun. Jen na poničené infrastruktuře škoda činila 10 milionů.

„Přesně v 11 hodin 15 minut jsme obnovili provoz po všech staničních kolejích - do této doby vlaky jezdily jen po jedné části. Bylo nutné vyrobit novou výhybku, kterou pracovníci usazovali od minulého čtvrtku. Následně se spravil železniční svršek a muselo dojít i k opravě poničeného trakčního vedení,“ popsala mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

 

„V současné době se zde už jezdí bez omezení rychlosti a uvedením do plného provozu je tato mimořádná událost z našeho pohledu uzavřena,“ dodala.

 

Na opravách poničeného úseku trati pracovali dělníci nepřetržitě, a to i o víkendech. Hlavní práce na sestavování a usazování výhybky probíhaly minulý víkend. Vlaky projížděly místem nehody sníženou padesátikilometrovou rychlostí, ale větší zpoždění nevznikala.

Vyšetřovatelé nyní shromažďují a vyhodnocují veškeré podklady. Vlastní analýzu provádí i Drážní inspekce.

 

„Šetření nadále pokračuje a pracujeme na sběru potřebných informací. Budeme zpracovávat závěrečnou zprávu k mimořádné události, kterou zveřejníme do několika měsíců,“ konstatoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.