Starší žáci bodovali na Českém poháru v Jablonci - JUDO HRANICE

(olík) Minulý víkend odcestovalo 22 judistů a judistek JUDO HRANICE na letošní druhý Český pohár do Jablonce. Během víkendového maratonu se do bojů zapojilo 1138 závodníků z Česka, Slovenska, Rakouska, Polska a Německa. V této náročné konkurenci jsme vybojovali pět medailí a tři bodovaná umístění.

            Mladší žáci jeli na zkušenou. Radek Špalda, Adam Bělaška, Jonáš Kráčmar, Bohuslav Heryán a Ondra Trousil se neprosadili. Děvčata Nella Němcová skončila sedmá a Adéla Géryková šahala po medaili, bohužel svůj semifinálový zápas prohrála, stejně tak jako utkání o bronz a skončila pátá. 

            Starší žáci předvedli parádní jízdu a vybojovali pět medailí. O tu nejcennější se zasloužila Bára Janíková, která své soupeřky doslova smetla z tatami a zaslouženě brala zlato. Své vítězné tažení nedotáhli do konce Kristýna Pokorná a Filip Otevřel, oba shodně podlehli ve finále a vybojovali stříbrné medaile. O bronz se zasloužili Dorota Malířová a Jan Tománek, když jen jednou chybovali ve vyřazovacích bojích. Zápasy o bronz ukončili rychlým hodem a mohli slavit zisk třetího místa. Dalším borcem, který se prosadil, byl Adam Schoř, který obsadil slušně sedmé místo. Adéla Stříteská a Martin Jeřábek jsou devátí. Ondra Vybíral a Karel Trousil se neprosadili.

            V neděli jeli sbírat zkušenosti dorostenci. Nejlépe si vedl Roman Hynčica, který skončil devátý, stejně jako jeho bratr Tomáš Hynčica. Adam Vrtal, Roman Chytrý a Jan Roth se neprosadili. Stále zraněná Jana Tomečková do bojů bohužel nemohla zasáhnout.

            V sobotu 16.3. jsme měli své zástupce na Čoko turnaji ve Frýdku – Místku. Naši budoucí šampioni předvedli bojovné výkony a všech devatenáct zástupců si domů odvezlo medaili. První místa urvali Michal Švéda, Saša Tošenovský, František Chudárek, Matyáš Stupárek. Druhá místa mají Jakub Španihel, Martin Smutný, Damián Rázl, Sebastián Stupárek, Weber Karel, Jakub Rykala, Felix Vebr, Mirek Bagar. Třetí místa obsadili Jindra Stříteský, Aleš Románek, Ondra Antolík, Oliver Venclík, Alexandr Dostál, Tadeáš Pilař, Ondra Bartošek.