Vzpomínkový TaťánaFest uctí nezapomenutelnou Taťánu Jonasovou

Vzpomínkový TaťánaFest uctí nezapomenutelnou Taťánu Jonasovou image not found

Na Staré střelnici proběhne vzpomínková akce na významnou hranickou osobnost - Taťánu Jonasovou. Na dvou scénách uctí tuto bývalou pedagožku a sbormistryni pěvecké sbory, hudební kapely, sólisté i soubory, které byly s životem Taťány propojeny. Dobrovolné vstupné poputuje na práci s mladými hudebníky a zpěváky.

V sobotu 14. dubna 2018 se Divadlo a Restaurace Stará střelnice promění ve stánek hudby a vzpomínek na předčasně zesnulou pedagožku, sbormistryni a významnou osobnost hranické kultury Dr. Taťánu Jonasovou. Organizační tým složený z jejích kolegů a žáků chystá s podporou rodiny, města Hranice, Gymnázia Hranice, Domu dětí a mládeže a dalších organizací velký vzpomínkový koncert za účasti sborů, sólistů, kapel a souborů, jež byly nějakým způsobem s Taťánou Jonasovou během jejího života propojeny.

Kvůli žánrové pestrosti a množství účinkujících se akce uskuteční paralelně hned na 2 podiích.

Velký sál Divadla bude od 17 hodin patřit přehlídce sborového zpěvu a vážné hudby. Vystoupí např. pěvecký sbor Harmonia, Hranický dětský pěvecký sbor včetně přípravky i bývalých členů, Vokalamita či Ženský komorní sbor, instrumentální umění budou reprezentovat soubory Lídy Malátkové či Petry Václavíkové.

Na pódium restaurace se vrátí duch bývalého rockového klubu v podobě přehlídky folku, jazzu a bigbítu. Návštěvníci se mohou od 16 hodin těšit např. na Duo LiThr, Račí Ticho, Pavlu Barákovou with Soul & Pepper nebo sólové vystoupení zpěvačky November 2nd Saši Langošové. Třešničkou programu bude návrat gymplácké kapely Živec Ortoplaz, která se postaví na pódium poprvé po 22 letech od ukončení činnosti.

Koncert vyvrcholí světovou premiérou skladby, kterou speciálně pro tuto příležitost komponuje Jana Labašová.

Po oficiální části jsou všichni účinkující i návštěvníci zváni na společné posezení, při kterém se bude přímo v divadle promítat, jamovat a vzpomínat na osobu Taťány Jonasové, na jejíž počest se celá akce koná.  

Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář, případný výtěžek z dobrovolného vstupného a darů bude po uhrazení nezbytných organizačních nákladů určen na podporu práce s mladými hudebními talenty a zpěváky v Hranicích.

Organizátoři se těší na hojnou účast a naplnění vzkazu Taťány Jonasové, který před svou smrtí věnovala všem spřízněným hudebníkům:

"Netruchlete, ale raději si zazpívejte. Sami navzájem, od srdce a z lásky. A já to uslyším."

(tisková zpráva)
Úvodní foto: jonasovi.cz

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář