Prázdniny budou, maturitní zkoušky možná ne!

Prázdniny budou, maturitní zkoušky možná ne! image not found

Škola doma je dost náročná. Nejen pro děti, ale hlavně pro rodiče.

Rodiče dětí 1. stupně se nejspíš nemusí obávat o vysvědčení dětí. O něco horší to však mají děti na 2. stupni, hlavně žáci 9. ročníku či středoškoláci - maturanti. Pokud se školy neotevřou do 1. června, nemusely by se totiž vůbec konat maturitní zkoušky. Ty by měly proběhnout nejdříve 21 dnů po znovuotevření středních škol. Písemná část z českého a cizího jazyka se asi vypustí úplně. Uvažuje se o náhradním řešení - maturitní vysvědčení by učitelé vystavili na základě posledních tří vysvědčení studenta. Pokud by žák v posledním ročníku v pololetí neprospěl, škola by mu měla umožnit vykonat komisionální přezkoušení, aby mohl v případě úspěchu maturitní vysvědčení získat také.

Jak to bude s přijímacími zkouškami na střední školy?  Měly by proběhnout nejdříve 14 dnů po znovuotevření škol. Testy budou mít stejnou formu a obsah jako v předešlých letech, místo dvou termínů bude ale asi jen jeden.

Kdy škola opět začne fungovat zatím není jasné. Snad na přelomu května a června, ale možná až v září. Letní prázdniny se ale krátit NEBUDOU!

(zdroj: novinky.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář