Domácí školka začíná už dnes!

Domácí školka začíná už dnes! image not found

V této těžké době pomáhá každý, jak může. Spousta lidí šije roušky, nosí zdravotníkům či policistům svačiny nebo "jen" tleská na balkoně. Jsou ale i tací, kteří se starají o děti a jejich vzdělání a zábavu doma...

Nejen školním dětem, ale i předškolákům budou chybět měsíce, které stráví doma. Když se děti vrátí do školky po delší době, například po prázdninách, jsou roztěkané a "nevybouřené", chybí jim kamarádi.
Jedna z hranických učitelek mateřské školy paní Martina Polláková, se proto rozhodla, že zprostředkuje dětem aktivity, které se běžně odehrávají ve školce. Děti se budou moci pokaždé těšit na něco nového a zajímavého.
Během pracovního týdne se budou prolínat důležité oblasti k rozvoji předškolních dětí. Mezi činnostmi bude cvičení, tancování, recitace nových a známých básniček, poslech četby pohádek a příběhů, výtvarná a pracovní činnost, hudební výchova, rozvoj školní zralosti, logopedická prevence, malé experimenty a převážně hry (pohybové, námětové).

Každý týden bude paní učitelka dětem číst z dětských pohádkových knih, aby jim přiblížila krásu literárního projevu a oživila klasické lidové pohádky. Spoustu říkanek a básniček si píše sama nebo je autorkou její maminka a teta se
sestřenicí.

Rodiče by měli být u videí dětem na blízku a pozorovat, jak dítě spolupracuje, projevuje se a tvoří úkoly. Není totiž běžné, že by rodiče pravidelně docházeli do MŠ a sledovali děti při výchovně vzdělávacím procesu. Rodiče či starší sourozenci by se také občas mohli zapojit do činností a zabavit se všichni společně.

A jaké pomůcky bude potřeba? Nemusíte se bát, jistě všechny pomůcky k aktivitám najdete běžně v domácnosti.

Na konci každého videa paní učitelka dětem prozradí, co je bude čekat následující den a co si mají připravit.

Video bude trvat do 20-30 minut, bude záležet na náročnosti činnosti. Hlavní vzdělávací aktivita v MŠ také
netrvá déle než 30 minut.

Děti každý týden dostanou maly úkol, kterými se budou moci zabavit po skončení videa.


První video bude zveřejněno dnes v pondělí 23.3. 2020 v 8:00 na odkaze: www.youtube.com/c/meipart.

Jelikož nepůjde o živé vysílání, mohou rodiče pustit videa dětem kdykoliv, kdy budou chtít.

Cílem projektu DOMÁCÍ ŠKOLKA je, aby se v této krizové situaci zabavilo co nejvíce dětí. Zároveň se i nadále vzdělávaly, měly pravidelný režim a postupně se učily plnit své povinnosti. Projekt je vhodný pro děti od 3 do 6 let, ale aktivity budou blízké také dětem mladšího školního věku.

Rodiče se také mohou zapojit do projektu - mohou napsat náměty na rozvoj specifických činností, ve kterých se potřebují zdokonalit jejich děti. Veškeré komentáře, náměty a ohlasy budou moci rodiče psát přímo pod videa nebo také na mail: domaciskolka@seznam.cz
 

"Budu ráda, pokud se rodičům budou videa líbit, za jejich další sdílení a hlavně odběry, " dodává ke svému novému projektu paní Bc. Martina Polláková!

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář