PONOŽKOVÝ DEN

PONOŽKOVÝ DEN image not found

PONOŽKOVÝ DEN letos připadá na dnešní den, 21.3., proběhne ale na dálku!

Ponožkový den je vlastně podpora všech lidí s Downovým syndromem, kterou každý, kdo chce, vyjádří tím, že si vezme dvě odlišné ponožky. A proč právě odlišné ponožky? Právě proto, že lidé s tímto syndromem jsou odlišní, jiní, no prostě mají genetickou odchylku.

Proč byl vybrán právě 21. březen? Je v tom kus symboliky. Lidé s tímto syndromem, mají totiž v každé buňce svého těla tři chromozomy 21.

Proč právě ponožky? 21. chromozom (souvislý řetězec DNA) mají lidé s Downovým syndromem ztrojený a tento řetězec připomíná tvarem ponožku.

Kvůli situaci v naší zemi se letos nemůže slavit tento den veřejně, mluvit s dětmi ve školách a školkách či se zapojit v práci. Můžeme se ale zapojit i jinak. Najděte co nejbarevnější ponožky, oblečte si je a vyfoťte se. Sdílejte je na sociálních sítích s hashtagem #ponožkovýden, #světovýdendownovasyndromu2020 a #PonozkovaVyzva nebo fotky pošlete na mail downsyndrom@centrum.cz.

K fotce připište, kde jste ji pořídili, kolik nohou se zapojilo a kolik centimetrů měří všechna vyfocená chodidla dohromady (například Praha-10-220 cm). Schválně, jak dlouhou stopu se nám spolu podaří vytvořit!

(maminka.cz)

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář